M50-9111742
Manufacturer Part Number:
M50-9111742
Manufacturer/Brand:
Harwin Inc.
Part of Description:
IDC F/F 17POS RIBBON CBL ASSY
Manufacturer :
Harwin Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)