IDSS-12-D-11.00-T-P07-G
Manufacturer Part Number:
IDSS-12-D-11.00-T-P07-G
Part of Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Color :
Gray, Ribbon
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Position #7 Polarization
Length :
0.917' (279.40mm, 11.00")
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)