SFSD-05-30-H-03.25-D-NDX
Manufacturer Part Number:
SFSD-05-30-H-03.25-D-NDX
Part of Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.271' (82.55mm, 3.25")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)