IDSD-08-D-02.88-G
Manufacturer Part Number:
IDSD-08-D-02.88-G
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Length :
0.240' (73.15mm, 2.88")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)