M3WWK-1006J
Manufacturer Part Number:
M3WWK-1006J
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
IDC CABLE - MPL10K/MC10G/MPL10K
Manufacturer :
3M
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Flange, Polarizing Key
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)