TCSD-05-S-11.00-01-F
Manufacturer Part Number:
TCSD-05-S-11.00-01-F
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Cable
Length :
0.917' (279.40mm, 11.00")
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)