XP0555400L
- Manufacturer Part Number:
- XP0555400L
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- TRANS 2NPN 40V 0.1A SMINI6
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 100mA
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 100nA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
- 90 @ 10mA, 1V
- Frequency - Transition :
- 450MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Power - Max :
- 150mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMINI6-G1
- Transistor Type :
- 2 NPN (Dual)
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
- 250mV @ 1mA, 10mA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 40V