TCSD-10-S-05.50-01-F
Manufacturer Part Number:
TCSD-10-S-05.50-01-F
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Length :
0.458' (139.70mm, 5.50")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)