QK010L4TP
- Manufacturer Part Number:
- QK010L4TP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- TRIAC 1000V 10A 25-25-25 MA TO22
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Thyristors - TRIACs
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 25 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 35 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 100A, 120A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 10 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- ITO-220AB
- Triac Type :
- Standard
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 1 kV