BTA24-600CWRG
- Manufacturer Part Number:
- BTA24-600CWRG
- Part of Description:
- TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 35 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 50 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 250A, 260A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 25 A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 600 V