STGIPS40W60L1
Manufacturer Part Number:
STGIPS40W60L1
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
MODULE IPM SLLIMM SDIP-22L
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
1 Phase
Current :
40 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
22-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
Product Status :
Obsolete
Type :
IGBT
Voltage :
600 V