EMP15P12D
- Manufacturer Part Number:
- EMP15P12D
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- POWER MODULE 3PHASE 15A 1200V
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 3 Phase
- Current :
- 30 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Power Module
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 1.2 kV
- Voltage - Isolation :
- 2500VDC