SMA1EZ130D5-TP
Manufacturer Part Number:
SMA1EZ130D5-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
DIODE ZENER DO214AA
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 98.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
700 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Max :
1 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
130 V