BZX79B43 A0G
Manufacturer Part Number:
BZX79B43 A0G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
30.1 mA @ 50 mV
Impedance (Max) (Zzt) :
150 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
DO-35
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V