UDZS6V2B RRG
Manufacturer Part Number:
UDZS6V2B RRG
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323F
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2.7 µA @ 3 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SOD-323F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V