IDSS-08-D-02.20
Manufacturer Part Number:
IDSS-08-D-02.20
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 2.20"
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Multiple, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.183' (55.88mm, 2.20")
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)