BZD17C13P MTG
Manufacturer Part Number:
BZD17C13P MTG
Part of Description:
DIODE ZENER 13V 800MW SUB SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 10 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
800 mW
Tolerance :
±6.53%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V