BZD27C27PHRHG
Manufacturer Part Number:
BZD27C27PHRHG
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 27V 1W SUB SMA
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 20 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
1 W
Supplier Device Package :
Sub SMA
Tolerance :
±7.03%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V