BZW03C24-TR
Manufacturer Part Number:
BZW03C24-TR
Part of Description:
DIODE ZENER 24V 1.85W SOD64
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 18 V
Impedance (Max) (Zzt) :
3.5 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power - Max :
1.85 W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
24 V