DZ2W51000L
Manufacturer Part Number:
DZ2W51000L
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE ZENER 51V 1W MINI2
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 40.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
65 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
1 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
Mini2-F3-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
51 V