DZ2718000L
Manufacturer Part Number:
DZ2718000L
Part of Description:
DIODE ZENER 18V 120MW SSSMINI2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 13 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Max :
120 mW
Supplier Device Package :
SSSMini2-F4-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
18 V