DZ2711000L
Manufacturer Part Number:
DZ2711000L
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE ZENER 11V 120MW SSSMINI2
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Max :
120 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SSSMini2-F4-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
11 V