DZ2J082M0L
Manufacturer Part Number:
DZ2J082M0L
Part of Description:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SMINI2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SMini2-F5-B
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V