DZ2J062M0L
Manufacturer Part Number:
DZ2J062M0L
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SMINI2
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMini2-F5-B
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V