GDZT2R4.7
Manufacturer Part Number:
GDZT2R4.7
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 4.7V 100MW GMD2
Manufacturer :
Kionix Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 1 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Max :
100 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
GMD2
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V