MAZS047GML
Manufacturer Part Number:
MAZS047GML
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE ZENER 4.7V 150MW SSMINI2
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SSMini2-F4
Tolerance :
±3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V