BZX284-C4V7,115
Manufacturer Part Number:
BZX284-C4V7,115
Manufacturer/Brand:
Freescale Semiconductor - NXP
Part of Description:
DIODE ZENER 4.7V 400MW SOD110
Manufacturer :
Freescale Semiconductor - NXP
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-110
Power - Max :
400 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOD-110
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V