VDZT2R24B
Manufacturer Part Number:
VDZT2R24B
Part of Description:
DIODE ZENER 24V 100MW VMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 19 V
Impedance (Max) (Zzt) :
120 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
100 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
24 V