VDZT2R13B
Manufacturer Part Number:
VDZT2R13B
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 13V 100MW VMD2
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 10 V
Impedance (Max) (Zzt) :
37 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-723
Power - Max :
100 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
VMD2
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V