1N5274BE3/TR
Manufacturer Part Number:
1N5274BE3/TR
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 99 V
Impedance (Max) (Zzt) :
1100 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
500 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
130 V