H3BKH-1006G
Manufacturer Part Number:
H3BKH-1006G
Manufacturer/Brand:
Assmann WSW Components
Part of Description:
IDC CBL - HHSR10H/AE10G/HHPK10H
Manufacturer :
Assmann WSW Components
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
15.0µin (0.38µm)
Features :
Strain Relief (Socket); Polarizing Key (Plug)
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)