BZG04-75-HM3-18
Manufacturer Part Number:
BZG04-75-HM3-18
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 75 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Max :
1.25 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
91 V