BZD27B82P-E3-08
Manufacturer Part Number:
BZD27B82P-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 82V 800MW DO219AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 62 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power - Max :
800 mW
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
82 V