BZD27C220PW
Manufacturer Part Number:
BZD27C220PW
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 220V 1W SOD123W
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 160 V
Impedance (Max) (Zzt) :
900 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123W
Power - Max :
1 W
Supplier Device Package :
SOD-123W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
220 V