ABZT52B10-HF
Manufacturer Part Number:
ABZT52B10-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
180 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V