ABZT52B43-HF
Manufacturer Part Number:
ABZT52B43-HF
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45 nA @ 30.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
500 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V