CZRUR15VB-HF
Manufacturer Part Number:
CZRUR15VB-HF
Part of Description:
DIODE ZENER 15V 150MW 0603
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 11 V
Impedance (Max) (Zzt) :
32 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
0603/SOD-523F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
15 V