BZT52B51JS-TP
Manufacturer Part Number:
BZT52B51JS-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45 nA @ 35.7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
169 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
51 V