CZRQC33VB-HF
Manufacturer Part Number:
CZRQC33VB-HF
Part of Description:
DIODE ZENER 125MW 33V 2.5% S0402
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 25 V
Impedance (Max) (Zzt) :
88 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Power - Max :
125 mW
Tolerance :
±2.48%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V