BZX585B43 RSG
Manufacturer Part Number:
BZX585B43 RSG
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 200MW SOD523F
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45 nA @ 30.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
150 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V