BZX84C8V2CC-HF
Manufacturer Part Number:
BZX84C8V2CC-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Reverse Leakage @ Vr :
700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
350 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±6.1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V