BZT52C75-HF
Manufacturer Part Number:
BZT52C75-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
DIODE ZENER 75V 500MW SOD123
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45 nA @ 52.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
255 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
75 V