TLZ39D-GS08
Manufacturer Part Number:
TLZ39D-GS08
Part of Description:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 nA @ 34.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
85 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power - Max :
500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
39 V