TLZ33C-GS18
Manufacturer Part Number:
TLZ33C-GS18
Part of Description:
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 nA @ 29.4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
65 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power - Max :
500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V