MM5Z33VT5G
Manufacturer Part Number:
MM5Z33VT5G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
DIODE ZENER 33V 500MW SOD523
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 23.2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Tolerance :
±6.06%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V