LZ52C4V7W
Manufacturer Part Number:
LZ52C4V7W
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
ZENER DIODE SOD123 T&R 5K
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
70 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1206
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V