HPZR-C33-QX
Manufacturer Part Number:
HPZR-C33-QX
Part of Description:
HPZR-C33-Q/SOD123W/SOD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 28 V
Impedance (Max) (Zzt) :
43.46 Ohms
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Power - Max :
682 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V