HPZR-C8V8X
Manufacturer Part Number:
HPZR-C8V8X
Part of Description:
HPZR-C8V8/SOD123W/SOD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
14.84 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
962 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.8 V