HPZR-C53X
Manufacturer Part Number:
HPZR-C53X
Part of Description:
HPZR-C53/SOD123W/SOD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 45 V
Impedance (Max) (Zzt) :
62.54 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
962 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
53 V