HPZR-C70X
Manufacturer Part Number:
HPZR-C70X
Part of Description:
HPZR-C70/SOD123W/SOD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 60 V
Impedance (Max) (Zzt) :
76.32 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
962 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
70 V